11:40

Plasma - bezoperacyjny lifting powiek

Dzień dobry wszystkim! ☀️

Opadająca powieka to zmora wielu kobiet, nadmiar skóry powiek skutkuje uczuciem zmęczenia, ograniczonym polem widzenia, poczuciem braku równowagi,  bólami głowy, a przede wszystkim nieestetycznym  wyglądem.

 Każda z „szczęśliwych posiadaczek” szuka wszelkich możliwych metod uporania się z tą przykrą przypadłością. Zabieg wykonywany przez chirurga stawiają jako ostateczność poszukując mniej inwazyjnych metod. Tu naprzeciw oczekiwaniom wychodzi zabieg plazmą/plasmą. 

  
Plazma pozwala na precyzyjne odparowanie powierzchniowych warstw skóry, w celu usunięcia wiotkości skóry. Wywołuje kontrolowane zapalenie uruchamiające naturalny mechanizm regeneracji i odbudowy skóry oraz reorganizacje włókien kolagenowych. Pobudza syntezę kolagenu, wywołuje odnowienie tkanek powierzchniowych, tworząc w ten sposób efekt liftingu. 


Plasma to zjonizowany gaz, zawierający takie same ilości ładunków dodatnich jak i ujemnych (ze względu na swoje specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia). Generuje wysokie napięcie, które powstaje miedzy elektrodą urządzenia a skórą pacjenta. Dzięki łuku elektrycznemu, który powstaje w kontrolowany sposób dochodzi do sublimacji naskórka, czyli przejście substancji stałej bezpośrednio w fazę gazową z pominięciem fazy ciekłej. 

Plazma znajduje również zastosowanie w likwidowaniu zmarszczek: nad górną wargą, kurzych łapek, bruzd nosowo-wargowych, hiperkeratoz (nadmiernego rogowacenia naskórka), wiotkiej skóry w okolicy kolan i łokci. Stosujemy ją także w liftingu twarzy, usuwaniu blizn, rozstępów, zmian skórych (włókniaki,naczyniaki, brodawki, kępki żółte czy prosaki).


Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża i karmienie piersią,
-choroby  bakteryjne i wirusowe,
-problemy z sercem,
- choroby oczu,
- rozruszniki serca lub inne aparaty elektroniczne,
- metalowe implanty,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- choroby nowotworowe,
-cukrzyca, łuszczyca, bielactwo,
-zaburzone gojenie się ran.

Przebieg zabiegu
 1. Klasyfikacja pacjenta do wykonania plazmy.
 2. Wykonanie dokumentacji fotograficznej w określonej pozycji.
 3. Aplikacja znieczulenia
 4. Dezynfekcja pola zabiegowego
 5. Dobranie parametrów dostosowanych indywidualnie.
 6. Przeprowadzenie zabiegu  
Wykonywane są niewielkie punkty na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia, każdy w odległości około 0.4-0,5 mm jeden od drugiego. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej oraz nie powodując krwawienia.


Ilość zabiegów

Standardowo liczba zabiegów zależy od stanu skóry  pacjenta oraz pożądanego efektu.

 Najczęściej stosowane procedury zabiegowe:
 • opadające powieki 2- 4 zabiegi co 40dni,
 • niwelowanie blizn i rozstępów około 4-10 zabiegów co 30 dni,
 • usuwanie włókniaków/prosaków – 1 zabieg. 

Po wykonaniu pełnej procedury efekt potrafi utrzymać się od 2 do 4 lat.

Minusy zabiegu

Powiem otwarcie, nie jest to zabieg po którym możemy iść "jakby nigdy nic" do pracy. Lepiej było by mieć przed sobą dłuższy weekend lub kilka dni wolnego. Cena także nie jest zbyt niska. Ale porównując koszta wiążące się z chirurgiczną plastyką powiek jest o wiele wiele korzystniej. Po zabiegu

Po zabiegu przygotujmy się na 3-4 dniowy obrzęk i zaczerwienienie w strefie objętej zabiegiem, wtedy powieki smarujemy np. Solcoserylem. Pojawią się także drobne strupki, które znikają po ok. 7 dniach, po ich odpadnięciu skóra może być lekko zaczerwieniona.
W okresie gojenianie wykonujemy w miejscu wykonania zabiegu makijażu, nie opalamy się , nie chodzimy na saunę oraz siłownię.


To by było dzisiaj na tyle. 😉
Jeśli więc macie problem z opadającymi powiekami lub chcecie powalczyć z oznakami starzenia za pomocą nowych technologii to zabieg jest dla Was :) 

Pozdrawiam Was słonecznie!

Sylwia Tomaszewska
mgr kosmetologii

11 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej metodzie, ale interesująca :)

  www.bliskolasu.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Super a gdzie można wykonać taki zabieg?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie! W mojej rodzinie większość kobiet ma opadającą powiekę, żadna z nas jednak nie operowała, a taki zabieg wydaje się być fajnym zastępstwem.

  OdpowiedzUsuń
 4. o tym nie słyszałam :D Ale obiecałam sobie, że na 30 urodziny zrobię sobie w prezencie moją wielką bruzdę (to już nie jest lwia zmarszczka) między brwiami, na razie aby się nie powiększała wybieram się go okulisty :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę powiedzieć o tym zabiegu mojej mamie, może być nim zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny i przydatny post. Obszukałam cały internet w zdobyciu jakiś informacji na temat tego zabiegu. Na szczęście trafiłam na twoją stronę. Bardzo się z tego powodu cieszę bo dowiedziałam się wiele wiele informacji jak dbać o moją skórę. Zostaję twoją czytelniczka i dodaję witrynę do ulubionych. Pozdrawiam, Werka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tym zabiegu jeszcze. Rzeczywiście opadające powieki ani estetycznie nie wyglądają, ani nie jest łatwo ich posiadaczką. Dobrze że jest taki bezoperacyjny zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam problem z opadającymi powiekami, ale o takim zabiegu jeszcze nie słyszałam :D Dzięki za info :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam jeszcze o tym zabiegu. Kiedyś mi się zapewne przyda, bo mam opadającą powiekę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja pierwszy raz widze cos takiego :O kurcze jak kosmetologia sie roziwja to jest niesamowite :O a botox nadal tak popularny? Skoro jest tak duzo mniej inwazyjnych i szybszych zabiegow?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Laboratorium kosmetologa , Blogger