11:45

Hit naturalnej pielęgnacji - olej migdałowy

Witajcie w świątecznym klimacie 😉🐔🥚

W dzisiejszym poście o jednym z moich ulubionych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. O produkcie 100% naturalnym, tłoczonym  na zimno z nasion drzewa migdałowego – o oleju migdałowym.

Bogaty w substancje białkowe, nienasycone kwasy tłuszczowe
(oleinowy, linolowy, i inne), witaminy A i E zwane witaminami młodości, będące też silnymi przeciwutleniaczami, witaminę D i B2, proteiny i minerały, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód i cyn. Same dobroci :)

Możemy stosować bezpośrednio na skórę nawet w 100% stężeniu, bez ryzyka podrażnień, doskonale sprawdzi się do każdego rodzaju cery, także z łuszczycą, egzemą, trądzikiem i innymi problemami skórnymi. 

W pełni bezpieczny w pielęgnacji kobiet ciężarnych oraz niemowląt.  Moim zdaniem najlepszy olej do olejowania i pielęgnacji włosów, ale o tym zastosowaniu i kilku innych szczegółowo napisze Wam poniżej. 


Zastosowanie oleju migdałowego

1. Pielęgnacja twarzy

Olejek ze słodkich migdałów wykazuje działanie intensywnie nawilżające. Zapewnia uelastycznienie i odmłodzenie skóry, opóźnia procesy starzenia, niweluje zmarszczki a także ma działanie antyrodnikowe i antybakteryjne. 

Pomaga usuwać martwe komórki, rozjaśnia skórę i nadaje jej blasku. Regularne stosowanie olejku migdałowego bezpośrednio na skórę lub dodawanie go do kremu  łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się zmian skórnych.

Olej z migdałów można stosować również do demakijażu. Jego tłusta konsystencja doskonale usuwa nawet wodoodporny makijaż. Pamiętajmy, że  olejowanie twarzy to nie tylko metoda na demakijaż ale również na kompleksowe nawilżenie oraz odżywienie skóry.

2. Pielęgnacja ciała

Olejek migdałowy możemy śmiało aplikować na całe ciało niczym standardowy balsam. Możemy go dodać do kąpieli lub wykorzystać jako olejek do masażu; regularne masaże z użyciem oleju skutecznie uelastyczniają skórę zwalczając rozstępy.

Smarujmy nim wszystkie miejsca narażone na pojawienie się rozstępów: brzuch, uda, pośladki i piersi. Najlepiejwcierać okrężnymi ruchami w wilgotne ciało, zaraz po kąpieli. 

Za pomocą oleju możemy przygotować najprostszy  peeling do ciała; należy kilka kropel olejku połączyć z cukrem lub mieloną kawą. Tak przygotowanym roztworem masujemy przez kilka minut nasze ciało, następnie zmywamy peeling ciepłą wodą.

3. Odżywianie dłoni i paznokci

Olej z migdałów spełni funkcję także kremu do rąk; wystarczy kilka kropel, aby pokryć powierzchnię skóry dłoni. Spokojnie możemy zastąpić nim tradycyjną odżywkę do paznokci oraz płyn do zmiękczania skórek paznokci (dzięki witaminie E oraz kwasom tłuszczowym).
 
4. Olejowanie i pielęgnacja włosów

Z powodzeniem można stosować go do olejowania włosów na całej długości, zarówno na mokro jak i na sucho. Najlepiej zda egzamin w pielęgnacji włosów matowych, suchych oraz zniszczonych.

Przed planowanym myciem nanosimy olejek na włosy, jeśli boimy się przeciążenia włosów skupmy się na rozprowadzeniu oleju na włosach od wysokości uszu do końcówek. Natomiast gdy nie mamy problemów z przetłuszczaniem, warto skupić się na skórze głowy i cebulkach włosów.
 Dzięki temu dobroczynne składniki olejku wnikną głęboko w cebulki włosów stymulując ich wzrost. Następnie owijamy włosy ręcznikiem i po upływie 1-2h całość zmywamy delikatnym szamponem.

Olejku z migdałów można też użyć jako dodatek do masek i odżywek lub bezpośrednio wsmarować kilka kropel skórę głowy. W ten sposób wzmacniamy cebulki włosowe i przyspieszamy krążenie krwi (ta metodą aplikacji pomaga także w walce z łupieżem).

5. Pielęgnacja kobiet ciężarnych

Olej z migdałów to obowiązkowy naturalny kosmetyk każdej ciężarnej kobiety. Ze względu właściwości ujędrniające olej ze słodkich migdałów zapewnia elastyczność skóry i eliminuje ryzyko pojawienia się rozstępów (2 punkt). Jest bezpieczny: nie powoduje alergii, ani podrażnień, nie zawiera substancji mogących zaszkodzić maluszkowi.

Kobiety w ciąży mogą stosować go regularnie, np. zamiast kremu na noc, łagodząc objawy nadmiernej wrażliwości zarówno na twarzy, jak i ciele. Sprawdzi się także w masażu krocza kobiety, aby wzmacniać je  w okresie ciąży, zapobiegając niepożądanym pęknięciom skóry w tej części. 

6. Pielęgnacja niemowląt

W pełni delikatna i bezpieczna formuła olejku migdałowego sprawia, że jest on idealnym środkiem pielęgnacyjnym dla niemowląt już od pierwszych dni życia. Nie podrażnia, nie uczula i zapewnia pielęgnację wrażliwej skóry dzieci. 

Natłuszcza skórę, jednocześnie zabezpieczając ją cieniutką warstwą ochronną. Ta funkcja dodatkowo chroni przed utratą wody i sprawia, że efekt nawilżenia jest trwalszy. Olej skutecznie łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, związane z pieluszkami. Możemy także dodać kilka kropli oleju do kąpieli, gdyż olejek jest delikatnym emolientem.

7. Niweluje sińce i cienie pod oczami 

Codziennie stosowany i delikatnie wmasowywany wokół potrafi przynieść widoczne efekty. Wykonując ten zabieg codziennie pobudzamy krążenie krwi redukując widoczne efekty zmęczenia. Kurację tę stosuj dwa razy dziennie - rano i bezpośrednio przed snem. 

Olejek można stosować bezpośrednio na skórę lub jako dodatek do mieszanek pielęgnacyjnych okolic oczu:

Olejek migdałowy + aloes
 
Mieszanka na cienie: obie te substancje należy zmieszać w równych proporcjach. Rozprowadzając niewielką ilość tej mieszanki bezpośrednio pod oczami dwa razy dziennie. Aloes łatwo przenika przez skórę, a przede wszystkim jest intensywnym środkiem regenerującym i nawilżającym.

Olejek migdałowy + miód
 
Pomaga on w zachowaniu miękkości i gładkości skóry oraz rozjaśnia cienie. Należy zmieszać 1/2 łyżeczki olejku migdałowego z łyżeczką miodu. Mieszankę rozprowadź równomiernie pod oczami bezpośrednio przed snem, 1x na dobę.

Olejek migdałowy + sok z cytryny
 
Rozjaśnianie cieni: 1x łyżeczka olejku i 1 łyżeczka soku z cytryny;
Kwas cytrynowy potrafi skutecznie poradzić sobie w rozjaśnieniu delikatnej skóry pod oczami. Rozprowadzamy mieszankę w okolicach oczu 1x na dzień.

A Wy stosujecie olej migdałowy? Wiedzieliście, że ma aż tyle zastosowań? Dajcie znać koniecznie 😉


Korzystając z okazji życzę Wam spokojnych oraz słonecznych Świąt spędzonych wśrod ludzi których kochacie 💙

 Sylwia Tomaszewska 
mgr kosmetologii

10 komentarzy:

  1. Dopiero zaczynam moją przygodę z olejami, ale ten jak najbardziej wydaje się idealny do wszystkiego i dla wszystkich. Zdecydowanie kupię ! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. zdecydowanie się zgadzam - olej migdałowy jest świetny:) Wesołych Świąt:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow nie wiedziałam że ma tyle zastosowań, chętnie bym wyprobowala😊 również życzę wesołych świąt ! 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Potrzeba tak niewiele...:) Oleje są niezastąpione

    OdpowiedzUsuń
  5. uwielbiam olej migdałowy :D używam go do włosów i one go po prostu kochają! :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Ile dobrych zastosowań! Uwielbiam olejek migdałowy jak i kokosowy ❤
    Wesołych Świąt 🐣

    OdpowiedzUsuń
  7. O widzisz, znałam wiele dobrych olejków, ale zastosowania tego jeszcze nie poznałam wcześniej :)

    Pozdrawiam
    Sara's City

    OdpowiedzUsuń
  8. Olej migdałowy wielokrotnie gościł w mojej kosmetyczce, faktycznie jest niezwykle uniwersalny.

    OdpowiedzUsuń
  9. Chyba mnie ostatecznie przekonałaś do tego olejku. Nie wiem, nad czym ja się tak długo zastanawiam ale jestem zle nastawiona do olejkow na włosy po tym, jak stosowałam przez jakiś czas olejek kokosowy, który straszliwie puszył moje włosy :(

    OdpowiedzUsuń
  10. Smarowałam brzuch w ciąży i zero rozstępów. Sprawdził się również jeśli chodzi o kroczę. Nie było potrzebne nacięcie przy porodzie co sprawiło, że szybciej doszłam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Laboratorium kosmetologa , Blogger